Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Üniversiteyi kazanıp öğrenci hayatına başlayanların çoğu burs alarak ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar. Devletin verdiği burs tabi ki bütün ay boyunca yetmiyor. Eğer ek bir burs yoksa aileden gelen para ve burs ile ay sonunu getirmeye çalışıyorlar. Öğrenciler acil nakit ihtiyaçlarında ya da taksitli alışveriş yapmak istediklerinde ise kredi kartına ihtiyaç duyuyorlar. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar 2014 yılında da öğrencilere çeşitli imkanlar sunuyorlar.

2014 öğrenciye kredi kartı veren bankalar çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Çoğu banka öğrencilerden kredi kartı yıllık kullanım ücreti almamaktadır. Bilindiği gibi insanların kredi kartı alanında en çok sıkıntı çektikleri konu aidatlardır. Öğrencilerden ise bu aidat alınmamaktadır.

Bir diğer ayrıcalık ise bazı bankalar öğrencilerin kredi kartına faizsiz nakit çekme imkanı sunmaktadır. Banka tarafından belirlenen bir miktar parayı nakit çekip yine bankanın belirlediği gün içerisinde borcunu ödeyenlere faiz işlenmemektedir. Ayrıca kefilsiz öğrenciye kredi kartı veren bankalar da vardır. Hiçbir kefil istemeden öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek limitte kredi kartı almak mümkün. Bankanın belirlediği limitin üzerine çıkanlar ise kefil göstermek zorundadır.

Üniversiteli gençler için birçok banka, birbirinden avantajlı kredi kartı seçeneği sunuyor.

ÖSYM, LYS yerleştirme sonuçlarını açıklayadursun üniversiteye gitme hayali kuran gençler, harcamaların maddi boyutunu düşünmeye başladı bile. Bu noktada devletin üniversiteliye (ki bu tüm öğrencileri kapsamıyor) olan yardımı ise Başbakanlık Bursu (geri ödemesiz) ve Öğrenim ve Katkı Kredisi (geri ödemeli) olmanın ötesine geçmiyor. Birde daha ucuza barınma imkânı sunan devlet yurtları var!

Küçük bir hesap yaptığımızda barınma, yiyecek, harçlık ve okul masraflarının toplamını Başbakanlığın verdiği 280 TL ile karşılamak pek mümkün gözükmüyor.

Türkiye’deki öğrenci potansiyeli ve üniversitelinin yaşadığı nakit sıkıntısı bankaların dikkatinden kaçmamış ki hemen hemen hepsinin üniversiteliye özel bir kredi kartı var. Bu kartların öğrenci olmaktan doğan bir takım avantajları da mevcut. Üniversitelinin başı sıkıştığında imdadına yetişen kredi kartları hakkındaki detaylı bilgi haberimizde!

Bonus Genç:

18 ve 25 yaş arası gençliğe hitap eden özel Bonus Genç kartını Bonus üye işyerinde alışverişlerinde kullanıp bonus kazanabilirsiniz. Bu kartların en önemli avantajı ise, hemen hemen hepsinde olan yıllık kart ücreti almamaları!

Bu kart hem taksit fırsatının yanı sağlıyor hem de tüm harcamalarınız için ihtiyacınıza göre kullanabileceğiniz taksit, ek taksit ve işlem erteleme fırsatlarından yararlandırıyor.

Yapı Kredi Play kart:

18 yaşını doldurmuş ve belirli üniversitelerde/fakültelerde öğrenim gören tüm üniversite öğrencileri, kefil göstermeden Play kart almak için başvuru yapabilir. Kefilsiz başvuru alınabilecek üniversite ve bölümlere tüm üniversiteler dâhil edilmemiş. Kefilsiz başvuracak üniversite öğrencilerinin limiti ise 500 TL. Daha fazla limit için kefil gerekiyor. Başvuru yapılırken istenilen belgelerin asılları gerekiyor.

Mesela Yapı Kredi Play kartlılar için acilen paraya ihtiyaç duyulabileceğini düşünüp şöyle bir kampanya yapmış:  “Dert etme, öğrenci belgenle başvurduysan, senin için Play Harçlık var. Yapı Kredi ATM’leri aracılığıyla yararlanabileceğin Play Harçlık ile Nakit Çekim ücreti ve ilk 2 gün için Nakit Çekim Faizi ödemeden, her ay toplam 100 TL’ye kadar nakit çekebilirsin.”

İş’te Üniversiteli:

Türkiye İş Bankası’ nın İş’te Üniversiteli kredi kartları birer visa özelliği taşıyor.

18 yaş ve üstü, lisansüstü eğitimlerini sürdürenler de dâhil olmak üzere üniversite öğrencilerine özel olarak geliştirilen İş’te Üniversiteli Kredi Kartı, dönem dönem birçok avantaj ve fırsatı üniversitelinin önüne seriyor. Maximum dünyasının sunduğu tüm avantaj ve fırsatlardan yararlanma, MaxiPuan kazanma ve öğrencilerin sevdikleri markalardan taksitli ve indirimli alışveriş yapma imkânı da bunlardan birkaçı.

Üniversite öğrencisi iseniz yalnızca öğrenci kimlik belgeniz ve nüfus cüzdanı ile İş’te Üniversiteli kredi kartına sahip olabiliyorsunuz.

ÜniversiTEB Bonus Card:

ÜniversiTEB Bonus Card, üniversite öğrencisi için taksit demek, bedava alışveriş yapabilmek demek. ÜniversiTEB Bonus Card’ ile Bonus üyesi mağazalarda taksitli alışveriş imkânlarından yararlanabilirsin. Yurt dışına çıkma planın varsa çekinme Dünyanın dört bir yanında yapacağın tüm alışverişler ile bonus kazanma fırsatın var.

Kampanyaları takip edip, ekstra bonuslarla bedava alışveriş yapabilir cebine TL yükleyebilir farklı kampanyalardan yararlanabilirsin.

CardFinans GO:

Go CardFinans GO da gene üniversiteli için özel olarak çıkarılmış bir kredi kartı. Bu üniversiteli için düşünülmüş kredi kartı ile her ekstrede minimum ödeme tutarını ödedikten sonra 150 TL’ye kadar harcamalarınızda ve nakit avansta %0 faiz fırsatı var. CardFinans GO ile CardFinans Üye İşyerleri’nde yapacağınız tüm taksitli harcamalarınızda +2 taksit fırsatını da kullanabilirsiniz.

HSBC Concept:

HSBC Kredi Kartları diğer kartlar gibi benzersiz fırsatları, farklı taksit ve ödül seçenekleri ile üniversite öğrencisinin yanında olmayı vaat ediyor.

HSBC’den içi dışı bir kart. HSBC Concept, yıllık kart aidatı yok. Sadece seçtiğiniz kampanya ve hizmetlerden yararlandıkça ücretlendiriyor. 100 bine yakın HSBC Advantage Üye İşyerinde taksit ve NakitPuan imkânlarını ise ücret almadan sunuyor.

HSBC, Kampus, HSBC Concept Üniversiteli, Hızz Üniversiteli gibi kart seçeneklerini üniversitede okuyan gençler için sunuyor.

Akbank exi26:

18-26 yaş arasında ve üniversite öğrencisi olan herkesin başvurabileceği bir kredi kartı. Başvurmak için öğrenci kimlik fotokopisi ile en yakın banka şubesinden işleminizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Axess exi26 aklaşık 160.000 üye mağazası ile sana en seçkin mağazalardan kolayca ve kazançlı alışverişler sunar. Hem yaptığın alışverişlerden bol bol chip-para kazanabilir, hem sana özel avantajlardan ve asistanlık hizmetlerinden yararlanma imkanın var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir