Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar

Ön onay olmadan kredi veren bankalar şunlardır:

  1. Garanti BBVA
  2. Denizbank
  3. Vakıfbank
  4. Şekerbank
  5. Akbank
  6. Halkbank
  7. QNB Finansbank
  8. Fibabanka
  9. ING Bank
  10. İş Bankası

Bu bankaların her birinin kredi verme politikaları farklıdır ve kredi onayı için bazı belgelerin sunulması gerekebilir. Ancak, bu bankaların ön onay süreci daha hızlı ve daha az belge gerektirir.

 

Bankalardan kredi kullanmak için klasik olan yöntem bankaların şubelerine gitmektedir. Bankaların şubelerine gittiğiniz kredi başvurmak için gerekli olan evrakları banka yetkilisine beyan etmeniz yeterlidir. Başvurunuzu böylelikle tamamlayabiliyorsunuz. Ancak çalışan kişiler için bankalara gitmek her zaman mümkün olmamaktadır. Bankaları mesai saatleri içerisinde ziyaret edemeyenler içinde bankalar internet ve sms üzerinden kredi başvurusu yapma imkanı sunmaktadır.

İnternet ve sms ile yapılan kredi başvurularının şubeye yapılan başvurulardan ayıran tek özelliği ön onaylı olmalarıdır. Bankalar kredi başvurunuzu internet veya sms yolu ile aldıktan sonra kısa bir süre içerisinde sizlere ön onay verebilir. Ancak kesin onay almanız için bankaya gitmeniz mecburidir. Ön onay aldıktan sonra bankaya gittiğinizde gerekli olan evrakları beyan etmeniz gerekir. Bu aşamada banka asıl incelemeyi yapar ve kesin onayı verir.

Tabi ki ön onaysız kredi veren bankalar da yok değil. Şuan için ön onaysız kredi veren bankalara Denizbank ve Finansbank’ı örnek verebiliriz. Bu iki bankaya şubeye gitmeden başvuru yaptıktan sonra sizlere verilen onay kesin olmaktadır. Kredi başvurusunu şubeye gitmeden yaptığınızda bilgileriniz özenle incelenir ve kredi notunuzun yüksek olması ile birlikte krediniz onaylanır. Onaylanan krediyi bankanın şubesine giderek hemen kullanabilirsiniz.

Denizbank ve Finansbank haricinde ön onaylı kredi veren bankalardan da aslında ön onay almanız kesin onayı almanızı garantiler. Çünkü ilk başvuru esnasında bankalar eğer kredi notunuzu yüksek görürse sizlere kredi vermemek için başka bir nedeni yoksa kredinizi onaylayacaktır. Ön onayın değiştirilmesinin bazı sebepleri vardır. Bunlardan biri internet veya sms ile başvuru yaptığınızda belirttiğiniz gelir veya vatandaşlık numaranızın farklı olmasıdır. Özellikle gelirinizi belgelemeniz gerektiği için bankaya kesin onay almak için gittiğinizde ilk başvurunuzdaki gelirinizi belgeleyemezseniz banka doğal olarak kredinize kesin başvuru vermeyecektir.

Denizbank ön onaysız kredi başvurusu yapmak için sms yolunu kullanmanız gerekmektedir. KREDİM yazıp bir boşluk bırakarak vatandaşlık numaranızı 3280′e göndermeniz yeterlidir. Bu başvuruyu yaptıktan sonra eğer onay alırsanız bilin ki bu kesin onaydır ve aksi olmayacaktır. Sizlerde bankaya gitmeden kesin onaylı kredi başvurusu yapmak için Denizbank ve Finansbank’ı seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir