Ptt Bank Emekliye Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Ptt Bank emekliye kredi başvurusu yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Ptt Bank şubesine gitmeniz veya internet bankacılığına giriş yapmanız gerekiyor.
  2. Şubeye gittiyseniz, emekli maaşınızın yatırıldığı hesap bilgilerinizi ve kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanız gerekiyor. İnternet bankacılığı kullanacaksanız, giriş yaparak “kredi başvurusu” menüsüne tıklamanız gerekiyor.
  3. Kredi başvurusu yapacağınız ürünü seçin. Ptt Bank emekliye özel kredi seçenekleri sunmaktadır. Bu seçenekler arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.
  4. Başvuru formunu eksiksiz doldurun. Formda kişisel bilgilerinizi, gelir durumunuzu, kredi tutarını ve ödeme planını belirtmeniz gerekiyor.
  5. Başvurunuzu onaylayın. Başvurunuz onaylandıktan sonra, banka sizinle iletişime geçecektir. Başvurunuz onaylanırsa, kredi tutarı belirtilen hesaba yatırılacaktır.

Ptt Bank emekli kredisi başvuru süreci genellikle hızlı ve kolaydır. Başvuru sonucu bankanın kredi politikalarına ve sizin kredi notunuza bağlıdır.

 

PTT artık sadece posta gönderip posta alacağınız bir yer değil. Ptt artık sizlere kredi ürünleri ile de hizmet vermekte. Emekli vatandaşların en çok merak ettikleri Ptt Bank emekliye kredi başvurusu nasıl yapılır?

PTT Bank Emekli Kredisi

Son yıllarda bünyesinde yaptığı değişiklikle ve getirdiği yeniliklerle PTT kendisinden oldukça fazla söz ettirmeye başladı. PTT Aktif Bank ile yaptığı anlaşma sonucu artık emekli müşterilerine cazip faiz oranları ile kredi hizmeti de veriyor. PTT Bank emekli kredisi sabit faiz oranı ile 36 aya varan vade seçenekleri ile emeklilerin hizmetine sunuldu. Emekliler bu kredi ürününde en fazla 40.000TL‘ye kadar olan kredi ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. PTT Bank yaş sınırı olarak da 80 yaş sınırını koymuştur.

PTT Bank Emekliye Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Emekli maaşınızı PTT’den alıyorsanız ve nakit ihtiyacınız varsa uygun faiz oranları ile PTT Bank’tan kredi kullanabilirsiniz. PTT Bank emekliye kredi başvurusu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız fazla bir prosedür uygulanmamaktadır. Emekli maaşınızı PTT’den aldığınız için sadece nüfus cüzdanınızı beyan etmeniz yeterlidir. PTT iş yerlerinde kredi başvuru formu doldurmalısınız. Kredi başvurunuz sisteme girildikten sonra Aktif Bank’ın bilgisine sunulmaktadır. Aktif Bank gerekli incelemeleri yaptıktan sonra sizlere kısa bir zaman içerisinde kredi sonucunuzu iletmektedir. Kredi başvurunuz olumlu olarak onaylandıktan sonra aynı gün PTT işyerlerinden nakit olarak çekebilirsiniz. Emekliler için 36 ay vadeye kadar %1,29 faiz oranı belirlenmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan HİBE KREDİ-GERİ ÖDEMESİZ KREDİ NASIL ALINIR? başlıklı makalemizde faizsiz hibe kredi, faizsiz hibe krediler ve geri ödemesiz kredileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir