Twitch Sohbet Mesajları Görünmüyor Ne Yapmalıyım?

Birçok izleyici favori oyunlarını veya yayıncıları izlemek için Twitch’i kullanır. Sohbet seçeneği kullanıcıların başkalarıyla etkileşime girmesine, eğlenmesine ve sosyalleşmesine yardımcı olan hoş bir özelliktir. Ancak kullanıcılar Twitch sohbetinin görünmemesi gibi sorunlarla karşılaştığında veya sohbetin yüklenmediğini gördüğünde bu durum can sıkıcı olabilir.

Twitch sohbetinin yüklenmemesi büyük bir sorun olmasa da, sık sık ortaya çıkar. İzlediğiniz yayının seyir zevkini olumsuz etkiler. Twitch sohbet mesajlarının görünmemesi üçüncü taraf bir uzantıdan, yavaş ağ bağlantısından, yanlış yapılandırılmış proxy ayarlarından veya buna benzer nedenlerden dolayı olabilir. Yakın dönemde benimde karşılaştığım bu problemin üstesinden nasıl gelebiliriz sizler için bir rehber konusu hazırladım.

Twitch Chat Mesajları Görünmeme Sorunu

Çözümlere başlamadan önce hatanın arkasındaki olası nedenleri bilmeniz gerekir. Aşağıda listelenen bazı nedenler bu duruma neden olabilmektedir.

  • Üçüncü Taraf Eklentiler: Bu sorun bazen tarayıcınıza üçüncü taraf uzantıları yüklemeniz nedeniyle ortaya çıkar. Reklam engelleyiciler vb. gibi bazı eklentiler, reklam olarak algıladıkları belirli komut dosyalarının yürütülmesini durdurur ve bazı web sitelerinin düzgün çalışmasını engeller. Bu duruma reklam engelleyicilerin sebep olum olmadığını öğrenmek için gizli sekmede kontrol edebilirsiniz. Reklam engelleme konusunda hassas biriyseniz daha önce hazırladığımız Twitch Reklam Engelleme Yöntemi adlı konumuza bir göz atın.
  • Tarayıcı Önbelleği: Tarayıcı önbelleğiniz bozulduğunda (yada hatalı kayıtlar oluşursa), Twitch sohbeti görünmeyebilir. Sitelerde gezinirken, kullandığınız tarayıcı bazı verileri önbellek dosyaları olarak depolar. Depolanan verilerdeki bozulma genellikle Twitch’te sohbetin gösterilmemesi gibi farklı sorunlarda ortaya çıkar.
  • Yanlış Proxy Ayarları: Bir proxy’nin yanlış yapılandırılması genellikle çeşitli sorunlara neden olur. Twitch’e bağlanırken değiştirilmiş proxy ağları kullanırsanız çeşitli kısıtlamalar uygulanabilir. Uzak ana bilgisayar çözülemez, böyle sorun ortaya çıkar.
  • Yürütülmemiş Sayfa Komut Dosyası: Twtich’te oturum açarken hesap bilgilerinizi almak için gereken komut dosyaları düzgün çalışmadığında veya durdurulduğunda, bu tür bir sorun ortaya çıkar. Twitch sohbetinin çalışmamasına neden olan en yaygın sorundur aslında budur. Tarayıcınızın Javascript dosyaları yürüte bildiğinden emin olun.

Twitch Sohbet Bölümü Yüklenmediğinde Ne Yapmalı?

Yukarıda sohbet (chat) sorununa neden olan en yaygın durumları öğrenmiş olduk. Şimdiyse sırasıyla bu sorunları nasıl çözebileceğimize bir göz atalım.

İnternet Bağlantınızı Yeniden Başlatın

Bazen internet bağlantınızla ilgili sorunlar nedeniyle Twitch sohbetinin yüklenmediğini fark edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda eğer modeminize erişiminiz varsa modemin güç düğmesinden internet bağlantınızı kesip 5-10 saniye kadar bekleyin ve yeniden başlatın.

Modem yeniden başladıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Sohbet mesajları hala göstermiyorsa sırada ki adıma geçin.

Sayfayı Yenileyin

Araştırmalarıma göre bazı durumlarda kullanıcılar sayfayı yeniden yükledikten sonra olumlu sonuç almışlardır. Gerekli komut dosyalarını düzgün bir şekilde çalıştırmak için sayfayı yenilemeyi de deneyebilirsiniz. Komut dosyaları takıldığında ve doğru şekilde yürütülemediğinde, böyle bir sorun ortaya çıkar.

Sayfayı yenilemek için sekmeye sağ tıklayın ve Yeniden Yükle seçeneğini seçin. Alternatif olarak, sayfayı yeniden yüklemek için klavyeden Ctrl + F5 tuşlarına basabilirsiniz.

Tarayıcı Önbelleğini Temizleyin

Twitch ile ilgili sorunun tarayıcı önbelleğinden kaynaklanabileceğini artık biliyorsunuz. Twitch sohbetleri yüklenmediğinde depolanan önbelleği temizlemeniz gerekir. Örneğin Edge kullanan bir kullanıcı;

  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir