Windows

Grand Theft Auto III Oyun Hileleri

Grand Theft Auto III, DMA Design tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayınlanan açık dünya aksiyon / macera oyunudur. Ekim 2001’de PlayStation 2 için, Mayıs 2002’de Windows için ve Ekim 2003’te Xbox için piyasaya sürülmüştür. Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunudur ve 1999’daki Grand Theft Auto 2’den bu yana ilk kez yayınlanan 3D ve hikayeli ana oyundur.

New York City’yi temel alarak kurgulanan ve Liberty City’de geçen oyun, Claude’un ölüme terk edilmesinin ardından çeteler, suç ve yolsuzluk dünyasına karışmasını ele alır. Oyun üçüncü şahıs bakış açısından oynanır. Bu yazımızda sizlerle Grand Theft Auto III hilelerini paylaşıyoruz.

Karakter, Silah ve Zırh Hileleri

Kullanım AmacıHile Kodu
Amorunuzun (zırhın) tamamını doldurur.TURTOISE
Sağlığınızın tamamını doldurur.GESUNDHEIT
Bu hile ayrıca araçtaysanız, aracı da tamir eder.GESUNDHEIT
Tüm silahlara sahip olursunuz.GUNSGUNSGUNS
$250,000 Para kazanırsınız.IFIWEREARICHMAN
Karakterinizin görünümünü rastgele değiştirir.ILIKEDRESSINGUP
Polisler sizi aramayı bırakır.NOPOLICEPLEASE
Polis aranması seviyeniz 6 yıldız olur.MOREPOLICEPLEASE

Araç / Taşıt Hileleri

Kullanım AmacıHile Kodu
Çevrenizdeki tüm arabalar patlar.BANGBANGBANG
Arabanıza uçma özelliği eklenir (uçan araba).CHITTYCHITTYBB
Trafikteki tüm araçlar gizlenir.ANICESETOFWHEELS
Kaza yapsanız dahi arabanız hasar almaz.CORNERSLIKEMAD
Gökten tank düşer (kullanabilirsiniz).GIVEUSATANK

Hava Durumu Hileleri

Kullanım AmacıHile Kodu
Hava günlük güneşlik olur.SKINCANCERFORME
Hava parçalı bulutlu olur.ILiKESCOTLAND
Hava sisli olur.PEASOUP
Hava yağmurlu olur.ILOVESCOTLAND

Atmosfer (Ortam) Hileleri

Kullanım AmacıHile Kodu
Oyun hızını arttırır.TIMEFLIESWHENYOU
Oyun saatini hızlandırır.MADWEATHER
Gore Modu aktif olur (karakterlerin uzuvları ve kafası parçalanabilir).NASTYLIMBSCHEAT
Oyun hızını yavaşlatır.BOOOOORING
Yayalar birbiriyle kavga etmeye başlar.ITSALLGOINGMAAAD
Los Santos halkı silahlanmaya başlar.WEAPONSFORALL
Yayalar seni öldürmeye çalışır.NOBODYLIKESME

Hile Kullanmadan Oyun Açıklarından (Glitches) Yararlanmak

Her GTA serisinde olduğu gibi GTA 3’te de birçok bug ve glitche bulunmakta. Eğer hile kullanmak istemiyor ama bu açıklardan faydalanmak istiyorsanız sizlere birkaç tüyo vereceğim.

Cloude’un yorulmadan koşmasını sağlamak

Koşma tuşuna basılı tutmak yerine hızlı hızlı basıp çekerseniz Cloude yorulmadan şehrin bir ucundan diğer ucuna koşacaktır.

Oyunun en hızlı arabası.

Bir FBI arabası çalın ve onu boya ve kaportaya götürün. Tamir ettirin ve hareket halindeyken ışıkları açmak için düğmeye bastığınızda, hidrosu aktif olacak ve diğer arabaların üzerinden atlayacaktır.

Hızlı bir şekilde Shoreside Vale’e ışınlanma

Başlamadan önce zırhınızın ve sağlığınızın 100 olduğundan emin olun. Evinizin kayıt konumundan caddenin aşağısındaki metroya gidin ve arabanızı rampadan aşağı metro raylarına sürün. Sağa dönün ve metronun size çarpmaması için yolun sol tarafında kalın. Ekranda ‘St. Francis Havaalanı’nı görene kadar devam edin, tünelin kavisli olduğu noktaya kadar sürün, arabanızı rayların sol tarafına park edin ve inin. Sağ tarafa gidin ve duvara olabildiğince yakın durmaya çalışın. Metronun gelmesini bekleyin. Geldiğinde size çarpmasını sağlayın. Size çarptığında biraz sağa hareket etmeniz gerekebilir, böylece duvardan geçersiniz veya bazen zeminden düşersiniz. Karakterinizin bu yeşil veya mavi ekrandan düştüğünü görmelisiniz ve ardından yükleme ekranı gelmeli. ‘Shoreside Vale’ye Hoş Geldiniz’ demelidir. Havaalanının hemen dışına veya yakınına düşeceksiniz.

Staunton Island’a en hızlı şekilde gitmenin yolu

Bir ambulans alın ve Porter Tüneli’nin girişine gidin. Ambulansı soldaki patikaya, mavi bariyere doğru park edin (arkası bariyere dönük olacak şekilde). Şimdi ambulansın üstüne atlayın ve sonra duvarın üstüne atlayın. Kendinizi tünelin üstündeki “Mavi Cehennem “de bulacaksınız. Şimdi bariyerin üzerinden atlayın ve koşmaya devam edin ancak en sol kısımda kaldığınızdan emin olun. Görünmez bir duvara çarpana kadar tüneli sola doğru takip ederek koşmaya devam edin. Biraz gittikten sonra düşeceksiniz ve Mavi Cehennem’den hastanenin biraz kuzeyindeki Staunton Adası’na ışınlanacaksınız. Buradan Shoreside’a gitmek için Porter tünelini kullanın çünkü sizi engelleyen bir bariyer yok (bariyer hala Portland’da).

Görev yapmadan Staunton Island’a gitmenin farklı bir yolu

Staunton Adası’na gitmek istiyor ancak Portland’daki görevleri tamamlamak istemiyorsanız önce chittychittybb kodunu girin. Ardından, bir polis arabası çalın ve bozuk olan otoyola çıkın. Olabildiğince hızlı gidin ve bozuk kısma ulaştığınızda arabanız havada asılı kalmaya başlayacaktır. Şimdi tek yapmanız gereken suya düşmediğinizden emin olmak ve sonra hiçbir görevi tamamlamadan Staunton Adası’nda olacaksınız.

Taksi görevinde süre sınırını kaldırmak

Taksi Görevini başlatın, birini alın ve bırakın. Sonra başka birini almaya gidin ancak zaman tam olarak 0 saniye kalana kadar taksinize binmemesi gerekiyor. Zamanlayıcı kaybolacak, ancak yolcu aracınızdan ayrılmayacaktır. Artık taksi görevlerini zamanlayıcı olmadan yapmaya devam edebilirsiniz, ta ki görevden çıkana veya taksinizi havaya uçurana kadar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu