Windows

TikTok’ta Takipçi Sayısı Arttırma Yolları

Kullanıma sunulduğundan bu yana bazı insanların eğlence bazı insanların ise gelir elde etmek amacıyla sıkça kullandığı Tiktok uygulamasında takipçi kazanmak oldukça önemlidir. Çünkü bir kullanıcı ne kadar çok takipçiye sahip olursa reklam antlaşmaları ve sponsorluk alma şansı da o kadar yüksek olacaktır.

Tiktok’ta takipçi sayısı nasıl arttırabilir, nasıl daha çok izlenme sayısı alınır diyorsanız bu rehberimiz de sizlere bir kaç etkili ipucumuz olacak.

Öncelikle Tiktok nedir ve nasıl kullanılır kısaca tanıyalım.

Tiktok Nedir ?

2016’da faaliyete geçen ve Çin’de ortaya çıkan bir sosyal ağdır. Hem iOs hem de Android için kullanılabilen sade ve kullanımı kolay aynı zamanda özellikle gençler arasında oldukça popüler bir uygulamadır.

Kısa videolar oluşturma, video hızlandırma, efektler ve etiket ekleme aynı zamanda bunları istediğiniz sosyal platforma yüklemeniz için telefon ya da bilgisayara indirme gibi çeşitli olanakları bulunmaktadır. Tiktok’ un en güzel yanlarından biri de profil oluşturmanıza gerek kalmadan uygulamayı akıllı telefonunuza yüklediğinizde içerikleri görüntüleme olanağına sahip olmasıdır. Kullanıcı profillerini takip etmek ya da kendi videolarınızı yayınlamak istemeniz halinde ise öncelikle Tiktok’a üye olmanız gerekir.

TikTok’ta Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?

Fotoğraf ve videolarınızı yayınladığımız bir çok sosyal medya uygulamasında takipçi sayımızı arttırmak ya da mevcut hedef kitleyi korumak her zaman kolay değildir. Takipçi satın almak da bir seçenektir ancak takipçi sayınızı organik olarak kazanmak her zaman daha önemlidir.

Tiktok hesabınız için takipçi sayınızı artırmak istiyorsanız aşağıda belirtilen önerilerimizden yararlanabilirsiniz.

Hedef Kitlenizi Belirleyin

Sosyal medyada hedef kitlenizi belirlemeniz önemlidir. Hedef kitlenizi belirlediğinizde onlara etkili bir şekilde ulaşmak için yaptığınız paylaşımlar  sosyal medya etkinliğinizi ve geri dönüşümleri arttırmanıza yardımcı olabilir.

Mevcut Takipçilerinizi Analiz Edin

İçeriğiniz ile kimin ne kadar ilgilendiği hakkında bir fikir verebilir aynı zamanda takipçilerinizin ilgi alanlarını ve davranışlarındaki eğilimlerini belirlemenize yardımcı olur.

Tiktok’un Analiz Araçlarını Kullanın

Tiktok, takipçilerinizin demografik özelliklerini ve etkileşimde bulundukları içerik türlerini görmenizi sağlayan analiz araçları sağlamaktadır. Bu bilgileri hedef kitlenizi belirlemek ve onlarla etkileşime girme olasılığı yüksek olan içerikler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Rakiplerinizi Araştırın

Rakiplerinizin Tiktok’taki hesaplarına bakın. Hangi hedef kitlelerine hitap ettiklerine ve ne tür içerik yayınladıklarını kontrol edin. Bu size kendi içeriklerinizi oluşturmanız için fikir verebilir ve pazardaki doldurabileceğiniz potansiyel boşlukları belirlemenize yardımcı olabilir.

Profilinizi Geliştirin

Tiktok hesap profili paylaşılan fotoğraf ve videolarla ilişkili olmalıdır. Örneğin profil fotoğrafınız da köpek resmini görüp hesabınızda gezinmeye başlayan bir kullanıcı köpeklerle ilgili paylaşımlar görmeyi beklerken siz paten gösterileri paylaşıyorsanız güvenilirliğinizi ve sonuç olarak takipçilerinizi kaybedebilirsiniz.

Profilinize Özen Gösterin

Takipçiler genellikle en sevdikleri kişiler hakkında bilgi sahibi olmayı severler. Tiktok uygulamasına giriş yaparak profil resmi ekleyin. Tercihinize bağlı olarak videoyu değiştir seçeneğinden bir video da kullanabilirsiniz. Kullanıcı adınızı oluşturun ve profilinize bir öz geçmiş ekleyin. Instagram ve Youtube hesabınızı profilinize kaydedin.

Kaliteli İçerikler Yayınlayın

Videolarınızı çekerken bol ışıklı alanlar ve yüksek çözünürlüğe sahip kameralar tercih edin. Asıl amacınız takipçilerinizin videolarınıza bakıp anında farklı videolara geçmesi değil onları ekrana bağlamak olmalıdır. Her zaman kolay olmasa videolarınızın terk edilmesini önlemek için takipçilerinizin dikkatini ilk saniyeden itibaren çekmeye başlamanız gerekir. Çünkü Tiktok karşınızdakiler etkilemek için çok az zamanınızın olduğu bir alandır.

İçeriğinizi Belirleyin

Tiktok geniş içerik yelpazesine sahip bir platformdur. Bu nedenle farklı yönlerinizi bulmanız ve ona odaklanmanız önemlidir. İçeriğinizi neyin farklı kıldığını belirleyin ve belirli bir kitleye hitap etmeye çalışın.

Özgün Olun

Tiktok kullanıcıları özgünlüğe değer verir. Kişiliğinizi ve değerlerinizi yansıtan özgün içerik oluşturmaya odaklanın. Başkalarından kopyalamaya çalışmaktan ya da fazla tanıtım yapmaktan kaçının.

Kısa Ve Öz Olun

Kullanıcıların içeriği hızlı bir şekilde kaydırma eğiliminde olduğu bir alan olduğundan dolayı videolarınızı kısa ve öz tutmanız önemlidir. Video sürenizi 15 saniye ile 1 dakika uzunluğunda belirleyin.

Yaratıcı Ve İlgi Çekici Görsel Efektler Kullanın

Tiktok videolarınızı daha ilgi çekici hale getirmek için kullanabileceğiniz çeşitli yaratıcı görsel efektlere sahip bir uygulamadır. İçeriklerinize uygun olan farklı efektlerle denemeler yapın.

İlgi Çekici Görseller Kullanın

Takipçilerinizin dikkatini çekmek ve ilgilerini canlı tutmak için yüksek kaliteli görseller ve videolar kullanmanız önemlidir.

Akılda Kalıcı Müzik Ve Ses Efektleri Kullanın

Akılda kalıcı müzik ve ses efektlerini keşfetmeli ve bunları video içeriklerinize uygun olarak kullanmalısınız. İçeriklerinize uyan ve geliştiren müzikleri tercih edin.

Deneyerek Analiz Edin

Farklı içerik türlerini deneyebilirsiniz. Bu sayede hedef kitleniz de neyin daha çok ses getirdiğini görebilirsiniz. İçeriklerinizin performansını takip ederek buna yönelik farklı stratejiler geliştirmek için sosyal medya analiz araçlarını kullanın. Böylece videolarınızı sürekli olarak geliştirebilirsiniz.

Hedef Kitleniz İle İletişim Kurun

Hedef kitlenizin videolarınıza yaptığı yorumlara yanıt verin aynı zamanda onlarla etkileşime girdiğinizden emin olun. Bu sayede hedef kitleniz ile daha güçlü bir bağlantı kurabilir ve onları içeriklerinizi tekrar izlemeye devam etmeleri için teşvik edebilirsiniz.

Güncel Trendleri Takip Edin

Her hafta TikTok’ta çok popüler olan videolar karşımıza çıkıyor. Bu nedenle trend videoların sonrasın Tiktok uygulamasında beğenilebilir olmak önemlidir. Arkadaşlarımızla kolayca paylaşabileceğimiz ironik bir video onları güldürürken aynı zamanda hayatın belli yönleri üzerine düşünmesine de neden olur. Bu da beğenilen videonun yalnızca Tiktok’ta değil diğer sosyal medya platformlarında da paylaşılmasına dolayısıyla da daha fazla kullanıcının kanalınıza abone olmasına ve takipçi sayısının artmasına neden olur.

Diğer Sosyal Medya Kanallarıyla Bağlantı Kurun

TikTok hesabınıza Facebook, Instagram ve Youtube gibi farklı sosyal medya kanallarınızı eklediğinizde yüklediğiniz videolar daha fazla kişi tarafından görülür ve paylaşılır.

Tiktok’ta takipçi sayınızı verdiğim önerileri dikkate alarak arttırabilirsiniz. Ancak asıl önemli olan sabırlı olmanızdır. Çünkü bu adımların etkisini zamanla göreceksiniz. Farklı bir rehberde görüşmek üzere ?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu